Перейти до основного вмісту

Як знайти себе та свою справу життя


Нам часто складно зрозуміти, яка робота буде приносити задоволення. Розібратися в собі не просто, але є кілька способів, які допоможуть це зробити.

1. Відмовся від переконання, що справа життя має приносити гроші.

Це не головне, головне любити те, що робиш, решта прийде з часом. Подумай, що ти готовий робити безкоштовно? Ти можеш спочатку заробляти гроші в іншому напрямку, в цьому немає нічого страшного та поганого. Головне, щоб залишався час на прогрес та розвиток в улюбленій справі.

2. Задай три важливих питання самому собі:

- на яку тему я можу легко прочитати 500 книг, і мені не стане нудно?
- чим би я міг займатися п'ять років, не отримуючи зарплату?
- чому б я присвятив своє життя, якби мені не бракувало грошей?

3. Що ти не хочеш і не любиш робити.

Склади список професій або занять, які тобі точно не цікаві. Згадай імена тих, хто тебе надихає в професійному плані. Запитай себе: «Чия професія чи спосіб життя викликає у мене захоплення та заздрість? В якій області я б хотів спробувати себе, але поки боюся? »

4. Що ти вмієш?

Навіть якщо у тебе немає видатних здібностей в якійсь одній області, ти напевно маєш ряд середніх навичок в різних сферах. З їх комбінації може народитися те саме «покликання».

5. Твоє оточення.

Якими людьми ти хотів би оточити себе і чому. Скільки їм років? Який у них статус в суспільстві? Чим вони займаються? Чого досягли? У чому розбираються? Відповідай чесно на питання «чому саме вони?».

6. Бери все в свої руки, не чекай чудес.

Частіше думай про речі, які нещодавно потрапили в поле твого зору і зацікавили. Дізнайся у оточуючих, в якій області ти б міг бути успішним, які у тебе сильні сторони. Поговори з ними про їхні захоплення та професійні заняття. Запропонуй допомогу в роботі або попроси про майстер-клас. Експериментуй з новими заняттями: новий вид спорту, вивчення іноземної мови, ремесло або рукоділля.

7. Що ти любив робити в дитинстві?

Згадай сам, запитай у батьків і друзів дитинства.
Поглянь на це питання під іншим кутом: уяви, що досяг похилого віку. Чим би ти хотів займатися останні 20-30 років життя? Від чого саме в дитинстві ти отримував найбільше задоволення і чим міг займатися годинами?

8. Плани на подальше життя.

Що якщо у тебе була б можливість пам'ятати і вибирати, ким хочеш стати в наступному житті? Пофантазуй. Випиши від п'яти до дев'яти професій, які б здобув в такому випадку.

9. Візуалізація

Уяви свій ідеальний ранок. За вікном світить сонце. Куди ти йдеш? Як виглядає твій день? Чим будеш займатися вдень?

10. Що в твоєму списку цілей та мрій.

Які цілі приходять першими в голову, з чим вони пов'язані. В цьому ти можеш знайти багато нового для себе, це може допомогти відкрити очі на те, чим би ти хотів займатися.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ікігай: 5 принципів щастя по-японськи

Ікігай - це вміння знаходити задоволення, радість і усвідомленість в справах кожного дня. Цьому мистецтву може навчитися кожен, вважає автор «Маленької книги ікігай», нейробіолог і письменник Кен Могті. В японській мові це слово використовують досить часто і з найрізноманітніших причин, воно може стосуватися і до дрібних повсякденних справ, і до значних досягнень. Дослівно «ікігай» можна перекласти, як сенс життя. Воно складається з двох слів - «ікі» (жити) і «гай» (причина). Але Кен Могті пропонує більш зрозуміле і образне тлумачення: ікігай - це те, заради чого хочеться вставати вранці. «Ікігай ховається в дрібницях, - пише Кен Могті. - Свіжість раннього ранку, чашка кави, промінь сонця, довгий процес приготування м'яса восьминога і похвала президента мають однакову вагу. Тільки ті, хто здатний визнати красу всіх цих речей, по-справжньому цінують і насолоджуються ними ». Ікігай створює сенс у вашому житті і одночасно дає сили рухатися до нього. За результатами д

Влучні цитати та афоризми Джорджа Бернарда Шоу

Джордж Бернард Шоу - єдина людина, удостоєна і Нобелівської премії в галузі літератури, і премії «Оскар». Видатний критик свого часу і самий прославлений - після Шекспіра - драматург, писав англійською мовою. При отриманні Нобелівської премії він з властивою йому дотепністю назвав цю подію «знаком подяки за те полегшення, яке він дав світу, нічого не надрукувавши в цьому році». Він, як ніхто інший, вмів ідеально поєднувати гумор і глибокі спостереження, а його влучні і точні цитати підтверджують всю глибину його світогляду. Світ складається з нероб, які хочуть мати гроші, не працюючи, і придурків, які готові працювати, не збагачуючись. Революції ніколи не полегшували тягар тиранії; вони лише перекладали цей тягар з одного плеча на інше. Газета - це друкований орган, що не бачить різниці між падінням з велосипеда і крахом цивілізації. Мій спосіб жартувати - це говорити правду. На світі немає нічого смішніше. Секрет успіху - в тому, щоб викликати обурення у як

Тренованість та детренованість

В організмі людини на клітинному рівні відбуваються два основних процеси. Перший процес - тренування. Якщо зовнішній подразник сильний, то він змушує функціонувати всі молекули "робочих" елементів з максимальною віддачею, від них йде максимальний "запит на синтез" в ДНК-рибосоми, і вони, так само максимально, синтезують нові білки. "Старий" білок під час цього продовжує розпадатися з постійною швидкістю. В результаті під час великих навантажень синтез обганяє розпад і загальна кількість білка збільшується. Відповідно виростає і потужність функцій. Найпростіший приклад - тренування спортсмена: чим більше навантаження, тим більша маса м'язів і відповідно збільшується вага, яку може підняти спортсмен. Другий процес - детренованість. Якщо зовнішній подразник різко послаблюється , то відповідно понижується функція та "запит на синтез" нових молекул. В той час, напрацьована раніше під час більшої функції маса білка, продовжує розпадатися з