Перейти до основного вмісту

Чому потрібно пити воду?


Цілком очевидно, що вода необхідна для життя кожного організму. Залежно від віку, 45-75% ваги складає саме вода. А немовля складається з води на 80%. Без води неможлива діяльність жодної системи організму людини. Різні тканини і органи містять неоднакову кількість води. Наприклад, у більшості випадків, тканини містять 65-70% води, а нирки і кров - 80%. Наші кістки складаються на 50% з води. У жировій тканині міститься найменша кількість води, тому вона не здатна утримувати воду. Таким чином, у кожного органу своя потреба у воді.
Вода виконує такі біологічні функції:    
    - розчиняє і стабілізує розчинені поживні речовини, доставляє їх до органів і тканин;
    - бере участь у правильному травленні;
    - регулює тепловий баланс організму (зберігає тепло через свою теплоємність, розподіляє по всьому організму, віддає тепло при перегріванні за рахунок потовиділення);
    - підтримує тиск всередині клітин організму;
    - зволожує тканини;
    - бере участь у синтезі та розпаді речовин в організмі;
    - вимиває з організму токсичні речовини;
    - бере участь у правильній роботі м'язів;
При порушенні водного балансу клітини неначе висушуються аж до загибелі. Це називається зневодненням. Навіть при невеликому зневодненні людина може себе погано почувати.
Вода виходить з нашого організму через дихання, потовиділення, сечовиділення і дефекацію. Щоб не допустити зневоднення щодня необхідно поповнювати втрати води.
Скільки ж нам потрібно пити води? У середньому, дорослому чоловікові необхідно близько 3 л рідини. Для жінки - 2,3 л. Такі рекомендації інституту харчування. Причому 70 % від цієї кількості необхідно саме чистої питної води, решта - суп, чай, компот, інша їжа, що містить воду.
Чому потрібно пити саме воду? Справа в тому, що організму необхідно здійснювати додаткові зусилля, щоб виділити чисту воду з чаю або соку. Споживаючи просту воду, Ви допомагаєте своєму тілу, позбавляєте його від зайвих зусиль на добування чистої води. Організм сприймає чай, каву, молоко, компот і соки, як їжу. Наприклад, в давнину навіть говорили не попити молока, а «поїсти молока». Треба сказати, що жоден з напоїв не може замінити організму чистої води.
 
 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ікігай: 5 принципів щастя по-японськи

Ікігай - це вміння знаходити задоволення, радість і усвідомленість в справах кожного дня. Цьому мистецтву може навчитися кожен, вважає автор «Маленької книги ікігай», нейробіолог і письменник Кен Могті. В японській мові це слово використовують досить часто і з найрізноманітніших причин, воно може стосуватися і до дрібних повсякденних справ, і до значних досягнень. Дослівно «ікігай» можна перекласти, як сенс життя. Воно складається з двох слів - «ікі» (жити) і «гай» (причина). Але Кен Могті пропонує більш зрозуміле і образне тлумачення: ікігай - це те, заради чого хочеться вставати вранці. «Ікігай ховається в дрібницях, - пише Кен Могті. - Свіжість раннього ранку, чашка кави, промінь сонця, довгий процес приготування м'яса восьминога і похвала президента мають однакову вагу. Тільки ті, хто здатний визнати красу всіх цих речей, по-справжньому цінують і насолоджуються ними ». Ікігай створює сенс у вашому житті і одночасно дає сили рухатися до нього. За результатами д

Три мавпи

Багато хто щось чув про це і бачив їх не раз, але досконало не знають, що воно означає. Так от це є уособлення ідеї буддистської мудрості, пов'язаної з відчуженостю від неістинного: «Якщо я не бачу зла, не чую про зло і нічого не говорю про зло, то я захищений від нього». Вибір мавп в якості символу пов'язаний з грою слів у японській мові. Фраза «нічого не бачу, нічого не чую, нічого не кажу» звучить як «мідзару, кікадзару, івадзару», закінчення «-дзару» (за матеріалами вікіпедії)

Влучні цитати та афоризми Джорджа Бернарда Шоу

Джордж Бернард Шоу - єдина людина, удостоєна і Нобелівської премії в галузі літератури, і премії «Оскар». Видатний критик свого часу і самий прославлений - після Шекспіра - драматург, писав англійською мовою. При отриманні Нобелівської премії він з властивою йому дотепністю назвав цю подію «знаком подяки за те полегшення, яке він дав світу, нічого не надрукувавши в цьому році». Він, як ніхто інший, вмів ідеально поєднувати гумор і глибокі спостереження, а його влучні і точні цитати підтверджують всю глибину його світогляду. Світ складається з нероб, які хочуть мати гроші, не працюючи, і придурків, які готові працювати, не збагачуючись. Революції ніколи не полегшували тягар тиранії; вони лише перекладали цей тягар з одного плеча на інше. Газета - це друкований орган, що не бачить різниці між падінням з велосипеда і крахом цивілізації. Мій спосіб жартувати - це говорити правду. На світі немає нічого смішніше. Секрет успіху - в тому, щоб викликати обурення у як