Перейти до основного вмісту

Людина та капіталізм



Наша сучасна культура привела нас до неймовірної розсіяності та хаотичного стилю життя. Ми робимо багато справ одночасно: читаємо, слухаємо, розмовляємо, їмо і п'ємо. Ми споживачі з відкритим ротом, готові споживати усе - картини, напої, знання. У нас відсутня концентрація та зосередженість, нам важко побути на одинці із самим собою. Для більшості людей нереально сидіти спокійно, не розмовляючи, не читаючи, не споживаючи їжу. Вони стають знервовані та дратівливі, вони повинні щось робити своїм ротом, очима чи руками.
Сучасний капіталізм  потребує людей-мас, які мають спільні смаки та інтереси, які хочуть споживати все більше і більше, чиї смаки стандартизовані і можуть бути легко змінені авторитетами і тенденціями. 
Сучасна людина відчужена від себе, від своїх ближніх, від природи. Вона перетворена в товар, свої життєві сили вона сприймає, як інвестицію, яка мусить принести максимальний прибуток на ринку. Сучасний індивід намагається подолати несвідомий відчай, несвідоме нещастя за допомогою шаблону розваг, пасивного споживання звуків та видовищ, які пропонуються розважальною індустрією, задовольнити себе покупками нових речей. Сучасна людина близька до образу Хакслі описаного в його "Прекрасному новому світі": "Вдосталь нагодований, добре одягнений, сексуально задоволений, але не має власного "Я", не має жодних, окрім поверхневих, контактів із ближніми, керований гаслом "Ніколи не відкладай на завтра розваги, які можеш отримати сьогодні". Молокососи, які вічно щось чекають, вічно на щось надіються, і вічно розчаровані."

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ікігай: 5 принципів щастя по-японськи

Ікігай - це вміння знаходити задоволення, радість і усвідомленість в справах кожного дня. Цьому мистецтву може навчитися кожен, вважає автор «Маленької книги ікігай», нейробіолог і письменник Кен Могті. В японській мові це слово використовують досить часто і з найрізноманітніших причин, воно може стосуватися і до дрібних повсякденних справ, і до значних досягнень. Дослівно «ікігай» можна перекласти, як сенс життя. Воно складається з двох слів - «ікі» (жити) і «гай» (причина). Але Кен Могті пропонує більш зрозуміле і образне тлумачення: ікігай - це те, заради чого хочеться вставати вранці. «Ікігай ховається в дрібницях, - пише Кен Могті. - Свіжість раннього ранку, чашка кави, промінь сонця, довгий процес приготування м'яса восьминога і похвала президента мають однакову вагу. Тільки ті, хто здатний визнати красу всіх цих речей, по-справжньому цінують і насолоджуються ними ». Ікігай створює сенс у вашому житті і одночасно дає сили рухатися до нього. За результатами д

Три мавпи

Багато хто щось чув про це і бачив їх не раз, але досконало не знають, що воно означає. Так от це є уособлення ідеї буддистської мудрості, пов'язаної з відчуженостю від неістинного: «Якщо я не бачу зла, не чую про зло і нічого не говорю про зло, то я захищений від нього». Вибір мавп в якості символу пов'язаний з грою слів у японській мові. Фраза «нічого не бачу, нічого не чую, нічого не кажу» звучить як «мідзару, кікадзару, івадзару», закінчення «-дзару» (за матеріалами вікіпедії)

Влучні цитати та афоризми Джорджа Бернарда Шоу

Джордж Бернард Шоу - єдина людина, удостоєна і Нобелівської премії в галузі літератури, і премії «Оскар». Видатний критик свого часу і самий прославлений - після Шекспіра - драматург, писав англійською мовою. При отриманні Нобелівської премії він з властивою йому дотепністю назвав цю подію «знаком подяки за те полегшення, яке він дав світу, нічого не надрукувавши в цьому році». Він, як ніхто інший, вмів ідеально поєднувати гумор і глибокі спостереження, а його влучні і точні цитати підтверджують всю глибину його світогляду. Світ складається з нероб, які хочуть мати гроші, не працюючи, і придурків, які готові працювати, не збагачуючись. Революції ніколи не полегшували тягар тиранії; вони лише перекладали цей тягар з одного плеча на інше. Газета - це друкований орган, що не бачить різниці між падінням з велосипеда і крахом цивілізації. Мій спосіб жартувати - це говорити правду. На світі немає нічого смішніше. Секрет успіху - в тому, щоб викликати обурення у як