Усе велике починається з малого. Так і у випадку з фізкультурою. Поступовість та постійність є необхідними умовами якісних тренувань. Якщо правильно почати, то буде легко продовжити і не зупинитися.
Поступовість навантажень потрібна для того щоб не зневіритися у своїх силах і не травмуватися. А постійність необхідна для приведення організму в тонус, який потребуватиме навантажень і "проситиме" Вас про це, що і буде додатковою мотивацією.
Спочатку потрібно підібрати місце для занять. Головна вимога до нього - воно має бути комфортним персонально для Вас. Якщо це квартира, то потрібно достатньо місця, хороший мікроклімат (температура, провітрюваність) і щоб нічого не відволікало. Якщо це місце на вулиці, то також ніщо не повинно відволікати та заважати Вам.
Кожне тренування слід починати з розминки, яка розігріває суглоби, зв'язки та м'язи.
Для хлопців після розминки елементарним комплексом вправ є відтискання, підтягування, прес та присідання. Тобто робота з власною вагою. Не забуваємо починати з малого. На першому тренуванні це може бути 1 підхід на 7 відтискань, 1 підхід на 2 підтягування (або просто вис на перекладені на максимальний час), 1 підхід на 7 згинань тіла в положенні лежачи для тренування пресу та 1 підхід на 10 присідань.
Для дівчат після розминки можна виконати махи ногами, присідання, прес та розтяжки. 1 підхід на 20 махів ногами (по 10 на ногу), 1 підхід на 10 присідань, 1 підхід на 7 згинань тіла в положенні лежачи для тренування пресу та 3 довільні вправи по 10 разів на розтяжку.
Почати тренуватися можна тричі на тиждень, а далі за бажанням збільшувати періодичність. На кожному наступному тренуванні потрібно додавати навантаження на 10% більше від попереднього тренування. Це може бути або у вигляді збільшення кількості підходів або збільшення разів виконання. Робити це слід до того моменту, поки Ви не відчуєте знесилення в кінці тренування. Це і буде Ваша "робоча" програма на наступні тренування. Перетренування допускати не можна.
Звичайно зараз для цього всього є спортивні зали, але починати займатися саме з такого навантаження потрібно і в спортивному залі, поступовість там ніхто не відміняє. Після місяця регулярних тренувань і приведення тіла в тонус, можна і треба почати силові тренування з вагою.
Дуже важливою умовою якісного тренування є пришвидшення пульсу та збільшення потовиділення. Якщо цього не відбувається, то це означає, що тренування не ефективне і не приносить достатньої користі. Вирішується це дуже просто - потрібно збільшити навантаження.
Також важливими моментами тренувань є самоконтроль та самоаналіз. Слухайте себе та вчіться відчувати свій організм. Якщо Вам мало навантаження - додайте більше, якщо забагато - то не треба себе мордувати.
Почніть займатися фізкультурою і Ви відчуєте "радість м'язів" та вдячність організму!
Коментарі
Дописати коментар
Дякую за коментар!