Перейти до основного вмісту

Як почати займатися фізкультурою?


Усе велике починається з малого. Так і у випадку з фізкультурою. Поступовість та постійність є необхідними умовами якісних тренувань. Якщо правильно почати, то буде легко продовжити і не зупинитися.
Поступовість навантажень потрібна для того щоб не зневіритися у своїх силах і не травмуватися. А постійність необхідна для приведення організму в тонус, який потребуватиме навантажень і "проситиме" Вас про це, що і буде додатковою мотивацією.
Спочатку потрібно підібрати місце для занять. Головна вимога до нього - воно має бути комфортним персонально для Вас. Якщо це квартира, то потрібно достатньо місця, хороший мікроклімат (температура, провітрюваність) і щоб нічого не відволікало. Якщо це місце на вулиці, то також ніщо не повинно відволікати та заважати Вам.
Кожне тренування слід починати з розминки, яка розігріває суглоби, зв'язки та м'язи.
Для хлопців після розминки елементарним комплексом вправ є відтискання, підтягування, прес та присідання. Тобто робота з власною вагою. Не забуваємо починати з малого. На першому тренуванні це може бути 1 підхід на 7 відтискань, 1 підхід на 2 підтягування (або просто вис на перекладені на максимальний час), 1 підхід на 7 згинань тіла в положенні лежачи для тренування пресу та 1 підхід на 10 присідань. 
Для дівчат після розминки можна виконати махи ногами, присідання, прес та розтяжки. 1 підхід на 20 махів ногами (по 10 на ногу), 1 підхід на 10 присідань, 1 підхід на 7 згинань тіла в положенні лежачи для тренування пресу та 3 довільні вправи по 10 разів на розтяжку.
Почати тренуватися можна тричі на тиждень, а далі за бажанням збільшувати періодичність. На кожному наступному тренуванні потрібно додавати навантаження на 10% більше від попереднього тренування. Це може бути або у вигляді збільшення кількості підходів або збільшення разів виконання. Робити це слід до того моменту, поки Ви не відчуєте знесилення в кінці тренування. Це і буде Ваша "робоча" програма на наступні тренування. Перетренування допускати не можна.
Звичайно зараз для цього всього є спортивні зали, але починати займатися саме з такого навантаження потрібно і в спортивному залі, поступовість там ніхто не відміняє. Після місяця регулярних тренувань і приведення тіла в тонус, можна і треба почати силові тренування з вагою.
Дуже важливою умовою якісного тренування є пришвидшення пульсу та збільшення потовиділення. Якщо цього не відбувається, то це означає, що тренування не ефективне і не приносить достатньої користі. Вирішується це дуже просто - потрібно збільшити навантаження.
Також важливими моментами тренувань є самоконтроль та самоаналіз. Слухайте себе та вчіться відчувати свій організм. Якщо Вам мало навантаження - додайте більше, якщо забагато - то не треба себе мордувати.
Почніть займатися фізкультурою і Ви відчуєте "радість м'язів" та вдячність організму!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ікігай: 5 принципів щастя по-японськи

Ікігай - це вміння знаходити задоволення, радість і усвідомленість в справах кожного дня. Цьому мистецтву може навчитися кожен, вважає автор «Маленької книги ікігай», нейробіолог і письменник Кен Могті. В японській мові це слово використовують досить часто і з найрізноманітніших причин, воно може стосуватися і до дрібних повсякденних справ, і до значних досягнень. Дослівно «ікігай» можна перекласти, як сенс життя. Воно складається з двох слів - «ікі» (жити) і «гай» (причина). Але Кен Могті пропонує більш зрозуміле і образне тлумачення: ікігай - це те, заради чого хочеться вставати вранці. «Ікігай ховається в дрібницях, - пише Кен Могті. - Свіжість раннього ранку, чашка кави, промінь сонця, довгий процес приготування м'яса восьминога і похвала президента мають однакову вагу. Тільки ті, хто здатний визнати красу всіх цих речей, по-справжньому цінують і насолоджуються ними ». Ікігай створює сенс у вашому житті і одночасно дає сили рухатися до нього. За результатами д

Три мавпи

Багато хто щось чув про це і бачив їх не раз, але досконало не знають, що воно означає. Так от це є уособлення ідеї буддистської мудрості, пов'язаної з відчуженостю від неістинного: «Якщо я не бачу зла, не чую про зло і нічого не говорю про зло, то я захищений від нього». Вибір мавп в якості символу пов'язаний з грою слів у японській мові. Фраза «нічого не бачу, нічого не чую, нічого не кажу» звучить як «мідзару, кікадзару, івадзару», закінчення «-дзару» (за матеріалами вікіпедії)

Влучні цитати та афоризми Джорджа Бернарда Шоу

Джордж Бернард Шоу - єдина людина, удостоєна і Нобелівської премії в галузі літератури, і премії «Оскар». Видатний критик свого часу і самий прославлений - після Шекспіра - драматург, писав англійською мовою. При отриманні Нобелівської премії він з властивою йому дотепністю назвав цю подію «знаком подяки за те полегшення, яке він дав світу, нічого не надрукувавши в цьому році». Він, як ніхто інший, вмів ідеально поєднувати гумор і глибокі спостереження, а його влучні і точні цитати підтверджують всю глибину його світогляду. Світ складається з нероб, які хочуть мати гроші, не працюючи, і придурків, які готові працювати, не збагачуючись. Революції ніколи не полегшували тягар тиранії; вони лише перекладали цей тягар з одного плеча на інше. Газета - це друкований орган, що не бачить різниці між падінням з велосипеда і крахом цивілізації. Мій спосіб жартувати - це говорити правду. На світі немає нічого смішніше. Секрет успіху - в тому, щоб викликати обурення у як