Перейти до основного вмісту

Наркотичний кут зору

Аве друзі!

Наша свідомість під впливом наркотичних речовин є однією з найцікавіших глибин невідомого.

Американський художник Браян Льюіс Сондерс (Bryan Lewis Saunders) - наркоман зі стажем. Він курить, нюхає, ковтає і коле собі різні "речовини" з любові до мистецтва. Так, протягом 15 років він пише автопортрети, в тому числі і в періоди наркотичного сп'яніння, і за цей час він зібрав галерею з декількох тисяч автопортретів, створених під впливом тих чи інших препаратів. Арт-проект "наркомана від мистецтва" так і називається - Drugs.
 
У своїх інтерв'ю художник розповідає, що ця ідея прийшла до нього в голову після того, як він пережив дуже важке потрясіння, і був змушений приймати спершу заспокійливі, а потім і сильнодіючі препарати з категорії антидепресантів. Помітивши, що відповідні дози різних ліків змушують його відчувати себе не в своїй тарілці, інакше себе вести і мислити не так, як звичайно, Сондерс вирішив отримати з цього стану ось таку незвичайну вигоду.

ліворуч - кокаїн, праворуч - псилобіцин

різні дози валіума

закис азоту і валіум

ліворуч - анаша, праворуч -коноплі

гас та газ

ліворуч - PCP, праворуч - ділаудід

ліворуч - абсент, праворуч - велика доза сиропу від кашлю

ліворуч - метамфетамін, праворуч - морфін

Зрозуміло, що такі експерименти над собою не могли не позначитися на психічному і фізичному здоров'ї художника. Він упевнений, причому не безпідставно, що заробив пошкодження головного мозку, не кажучи вже про проблеми з іншими внутрішніми органами. Тому сьогодні він приймає тільки ті ліки і в тому дозуванні, яку виписує лікар, але серію автопортретів "Drugs" продовжує як і раніше. На сайті (bryanlewissaunders.org) Браяна Льюіса Сондерса можна ознайомитися з усією колекцією.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ікігай: 5 принципів щастя по-японськи

Ікігай - це вміння знаходити задоволення, радість і усвідомленість в справах кожного дня. Цьому мистецтву може навчитися кожен, вважає автор «Маленької книги ікігай», нейробіолог і письменник Кен Могті. В японській мові це слово використовують досить часто і з найрізноманітніших причин, воно може стосуватися і до дрібних повсякденних справ, і до значних досягнень. Дослівно «ікігай» можна перекласти, як сенс життя. Воно складається з двох слів - «ікі» (жити) і «гай» (причина). Але Кен Могті пропонує більш зрозуміле і образне тлумачення: ікігай - це те, заради чого хочеться вставати вранці. «Ікігай ховається в дрібницях, - пише Кен Могті. - Свіжість раннього ранку, чашка кави, промінь сонця, довгий процес приготування м'яса восьминога і похвала президента мають однакову вагу. Тільки ті, хто здатний визнати красу всіх цих речей, по-справжньому цінують і насолоджуються ними ». Ікігай створює сенс у вашому житті і одночасно дає сили рухатися до нього. За результатами д

Три мавпи

Багато хто щось чув про це і бачив їх не раз, але досконало не знають, що воно означає. Так от це є уособлення ідеї буддистської мудрості, пов'язаної з відчуженостю від неістинного: «Якщо я не бачу зла, не чую про зло і нічого не говорю про зло, то я захищений від нього». Вибір мавп в якості символу пов'язаний з грою слів у японській мові. Фраза «нічого не бачу, нічого не чую, нічого не кажу» звучить як «мідзару, кікадзару, івадзару», закінчення «-дзару» (за матеріалами вікіпедії)

Влучні цитати та афоризми Джорджа Бернарда Шоу

Джордж Бернард Шоу - єдина людина, удостоєна і Нобелівської премії в галузі літератури, і премії «Оскар». Видатний критик свого часу і самий прославлений - після Шекспіра - драматург, писав англійською мовою. При отриманні Нобелівської премії він з властивою йому дотепністю назвав цю подію «знаком подяки за те полегшення, яке він дав світу, нічого не надрукувавши в цьому році». Він, як ніхто інший, вмів ідеально поєднувати гумор і глибокі спостереження, а його влучні і точні цитати підтверджують всю глибину його світогляду. Світ складається з нероб, які хочуть мати гроші, не працюючи, і придурків, які готові працювати, не збагачуючись. Революції ніколи не полегшували тягар тиранії; вони лише перекладали цей тягар з одного плеча на інше. Газета - це друкований орган, що не бачить різниці між падінням з велосипеда і крахом цивілізації. Мій спосіб жартувати - це говорити правду. На світі немає нічого смішніше. Секрет успіху - в тому, щоб викликати обурення у як